معنی put things off until the very last minute

معنی put things off until the very last minute موضوع این قسمت از زبان علم است که که میخواهیم معنی و کاربرد آن را در جملات بررسی کنیم. ایتدا یک مثال میزنیم تا متوجه موقعیت هایی که از این اصطلاح استفاده می شود بشیم.

فرض کنید یک تکلیف مدرسه ای، با تنها دو روز زمان برای انجامش دارید که قرار بود آن را در ۳ هفته گذشته انجام دهید، اما شروعش نکردید. شما در حال صحبت با دوستتان هستید و درباره این که چقدر آن را پشت گوش انداخته اید ناله می کنید. و این شکایت را از خودتان دارید:

Why do I always put things off until the very last minute?

معنی put things off until the very last minute
معنی put things off until the very last minute

(Why do l always ( do something

این عبارتی است که افراد وقتی می خواهند از عادت های بد خود شکایت کنند از آن استفاده می کنند. شما وقتی این سوال را می پرسید که سعی نکردید کاری انجام دهید، اما احساس می کنید که کنترلی روی کارهایتان ندارید. معمولا در بین دوستان یا اعضای خانواده استفاده می شود.

زمانیکه شما برای کاری که قرار بوده انجام شود اصطلاح “put off” را بکار می برید، به این معنی است که شما منتظر هستید که آن کار را بعدا انجام دهید. افراد معمولا این اصطلاح را برای کارهایی به کار می برند که خسته کننده، دشوار، استرس آور است و آن را به عقب انداخته اند. می توانید عبارت ” put off” را به تنهایی نیز بکار ببرید.

مثال:

A: Have you bought Renee a birthday present yet?

B: No, I’ve been putting it off.

The last minute

این عبارت روشی رایج برای شرح این است که کاری را در دقیقه نود انجام داده اید. البته این به معنای واقعی کلمه، به معنای آخرین لحظه قبل از موعد مقرر نیست. در مثالی که در ابتدا آورده شد به معنای دو روز قبل از روز موعد تکلیف است.

درباره ی Niusha

مطلب پیشنهادی

معنی promise به فارسی

معنی promise به فارسی در این قسمت از زبان علم به بررسی معنی promise می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هفت =