اصطلاح “I wasn’t born yesterday”

اصطلاح “I wasn’t born yesterday” موضوع این قسمت از زبان انگلیسی هست که میخواهیم به آن بپردازیم و ریشه و معنی آنرا بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

این اصطلاح برای گفتن به کسی استفاده می شود که بعید است چیزی که درست نیست را باور کند یا به شخصی معنی اصطلاح "I wasn't born yesterday"که قابل اعتماد نیست، اعتماد کند. و معادل این اصطلاح در زبان فارسی “من موهایم را در آسیاب سفید نکرده ام” می باشد.

معنی انگلیسی: When someone says “I wasn’t born yesterday” they mean that they are not naive or gullible and they are not easily cheated, fooled, or deceived. They are basically saying they are “wise to the ways of the world

زمانی که شخصی می گوید “I wasn’t born yesterday”  به این معنی است که آنها ساده لوح یا زود باور نیستند و به راحتی فریب نمی خورند، احمق و اغفال شده نیستند. آنها در واقع می خواهند بگویند که عاقل و راه بلد هستند.

born yesterday: naive; inexperiencedsomeone, like a new born baby with no experience. to be stupid or easy to mislead

دیروز به دنیا آمدن: بی تجربه؛ آدم ساده، کسی مثل یک کودک تازه متولد شده که هیچ تجربه ای ندارد. احمق بودن یا ساده گول خوردن

 

ریشه اصطلاح: این اصطلاح بعد از بازی Brodway در born yesterday، به طور گسترده ای رایج شد. این فیلم بر اساس یک کتاب از Garson kanin بود. هر دو بازی Brodway و فیلم بعدی آن، Judy Holliday ، یک دختر ساده بلوند به نظر می رسید. اما باهوش تر از آن بود که به او اعتبار می دادند.

این عبارت از اواخر صده ۱۸۰۰ استفاده شده است. اما منشا قطعی برایش وجود ندارد. واضح ترین دیدگاه به آن این است که با بالا رفتن سن، انسان عاقل می شود. بنابراین اگر کسی دیروز بدنیا نیامده باشد، این به آن معنی است که مدتی زندگی کرده، و این باعث شده که به او فرصتی عالی داده شود تا تجربه های لازم را کسب کند.

 

چند مثال:

He said he’d pay me back, but I’ll believe it when I see it. I wasn’t born yesterday

او به من گفت که پولم را پس می دهد، ولی وقتی باور خواهم کرد که آنرا ببینم. من موهایم را در آسیاب سفید نکردم.

Susan might look young, but she was not born yesterday. She is not going to fall for your lies. 

سوزان شاید جوان باشد، اما ساده لوح نیست. او برای دروغ هایت تره هم خورو نمی کند.

 

I don’t believe that your dog ate your homework Pete. I was not born yesterday

من باور نمیکنم که سگت تکالیفت را خورده باشد پیت. من احمق نیستم.

 

 

ممنون برای همراهیتون با مطلب اصطلاح “I wasn’t born yesterday”. برای یادگیری بهتر و بیشتر زبان انگلیسی میتونید از مطالب سایت http://zabanelm.com دیدن کنید.👧

درباره ی Niusha

مطلب پیشنهادی

معنی get through : تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

معنی get through : تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم، از مطالب گفته شده پیرامون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =