فرق have lunch و eat lunch در زبان انگلیسی

فرق have lunch و eat lunch

در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم به بررسی فرق have lunch و eat lunch می پردازیم. قبل از بررسی فرق have lunch و eat lunch لازم است معنی کلمات تشکیل دهنده این افعال را بیان کنیم.

eat یعنی خوردن

have یعنی داشتن، دارا بودن. اما با توجه به فعل و کلمات همراه آن معنی فرق می کند لذا وقتی با کلمه ای مثل lunch همراه می شود معنی خوردن می دهد.

lunch یعنی وعده غذایی که در هنگام ظهر صرف می شود. کلمه lunch در ردیف کلمه هایی مانند breakfast و dinner است که اینها هم وعده های غذایی هستند.

با توجه به ترجمه تحت اللفظی کلمات فوق،  معنی هر دو کلمه خوردن ناهار است. اما کدام یک صحیح تر است؟

فعل eat lunch که گاهی مورد استفاده عده ای قرار می گیرد، یک فعل قدیمی است که شکل متداول امروزی آن have lunch است. شاید به این دلیل انگلیسی زبان ها دیگر از eat lunch استفاده نمی کنند که آنها غذا را می خورند نه وعده غذایی را. لذا از have lunch استفاده می کنند.

به عبارتی می توانیم بگوییم eat food چون کلمه food خود غذا است که خورده می شود. اما lunch یک وعده غذایی است که در آن هنگام هر غذایی خورده شود. ولی خود lunch خوردنی نیست که از eat lunch بتوانیم استفاده کنیم.

درباره ی مهرداد اکبری اصل

من مهرداد اکبری اصل ساکن تهران و فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه تبریز. وبسایت زبان علم را راه اندازی کردم تا بتوانم دانش اندک خود را در جهت ارتقاء مهارت زبان انگلیسی زبان دوستان به اشتراک بگذارم. امیدوارم مفید باشد.

مطلب پیشنهادی

معنی consequence و تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

معنی consequence : تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

 در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم، مبحث اثرات شیوع ویروس کرونا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − دو =