معنی draw upon : آموزش زبان انگلیسی

معنی draw upon : آموزش زبان انگلیسی

در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم به معنی draw upon آشنا می شویم و از خلال آن نحوه شکل گیری حیات در کره زمین که از یک میکروارگانیسم کوچک شروع شد که در زمین تحول ایجاد نمود و حیات را در آن تکامل بخشید، مطالبی به صورت متن انگلیسی همراه فایل صوتی و ترجمه فارسی آن ارائه می شود.

برای تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی، ابتدا یکبار به فایل صوتی گوش کنید و سپس دوباره همزمان با گوش دادن به فایل صوتی، به متن انگلیسی آن نگاه کنید. و در پایان برای افزایش دامنه لغات انگلیسی خود به معانی هر کلمه که در پایین صفحه قرار داد شده است، نگاه کنید.

 

Think of it this way. If each cell is a smartphone and the apps are the genes, when you get your smartphone, it comes with these built-in apps. Those are the ones that you can’t delete if you’re an iPhone person. You press on them and they don’t jiggle and they don’t have x’s. Even if you don’t want them, you can’t get rid of them.

اینطور می‌توانید فکر کنید. اگر هر سلول یک گوشی هوشمند باشد و برنامه‌ها ژن‌ها باشند، وقتی که گوشی هوشمندتان را می‌گیرید، با این برنامه‌های ساخته شده می‌آید. این برنامه‌ها همان‌ها هستند که نمی‌توانید حذفشان کنید اگر آیفون دارید. شما آنها را فشار می‌دهید و اما آنها نمی‌لرزند و علامت ضربدر ندارند. حتی اگر آنها را نمی‌خواهید نمی‌توانید از آنها خلاص شوید.

Those are like the core genes of Prochlorococcus. They’re the essence of the phone. But you have a huge pool of apps to draw upon to make your phone custom-designed for your particular lifestyle and habitat. If you travel a lot, you’ll have a lot of travel apps, if you’re into financial things, you might have a lot of financial apps, or if you’re like me, you probably have a lot of weather apps, hoping one of them will tell you what you want to hear.

And I’ve learned the last couple days in Vancouver that you don’t need a weather app — you just need an umbrella.so…

اینها مانند ژن‌های هسته‌ای از پروکلروکوکوس هستند. آنها ماهیت گوشی هستند.  اما شما یک مخزن بزرگ از برنامه‌های دیگر برای استفاده دارید تا گوشی خود را به شیوه زندگی و زیستگاه خاص خود به صورت سفارشی طراحی کنید. اگر زیاد سفر می‌کنید، برنامه‌های سفر زیادی دارید، اگر موضوعات مالی را دوست دارید ممکن است برنامه‌های مالی زیادی داشته باشید، یا اگر مثل من هستید، احتمالا برنامه‌های آب و هوایی زیادی دارید، و امیدوارید یکی از آنها آنچه می‌خواهید را به شما بگوید.

و من در چند روز آخر در ونکوور فهمیدم که شما به برنامه آب و هوایی نیاز ندارید، فقط یک چتر نیاز دارید. بنابراین —

 

معنی draw upon در زبان انگلیسی به معنای استفاده کردن(use) است. اما تفاوت  اصطلاح draw upon با use در این است که این اصطلاح هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد که یک سرچشمه یا منبعی در اختیار دارید و می توانید با انتخاب دلخواه خود از بین چندین گزینه مشابه از آن منبع، و استفاده از آنها چیزی مورد علاقه خود بسازید.

ترجمه انگلیسی به انگلیسی ترجمه فارسی
معنی Think of
consider, meditate on
فکر کردن به، مراقبه کردن در مورد
معنی app
program that performs a defined task
برنامه های موبایلی یا کامپیوتری
معنی come with همراه آمدن
معنی built-in
included as part of sth and not separate from it
کارگذاشته شده، ساخته شده
معنی press
push, apply pressure
فشار دادن
معنی jiggle
shake, wiggle
تکان دادن، لرزاندن
معنی get rid of
be released from, go away from
خلاص شدن، رهایی یافتن
معنی core
central part of a fruit (containing the seeds)
هسته ای
معنی essence
inherent nature of something, spirit
جوهر وجودی، ماهیت وجودی

معنی draw upon

use;
to use a supply of sth that is available to you
استفاده کردن، استفاده از منابعی که در اختیار شما است
معنی custom-designed طراحی سفارشی شده
معنی travel
go on a journey
مسافرت کردن
معنی financial 
of money matters, of finance
مالی
معنی weather
atmospheric conditions
وضعیت آب و هوا

درباره ی مهرداد اکبری اصل

من مهرداد اکبری اصل ساکن تهران و فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه تبریز. وبسایت زبان علم را راه اندازی کردم تا بتوانم دانش اندک خود را در جهت ارتقاء مهارت زبان انگلیسی زبان دوستان به اشتراک بگذارم. امیدوارم مفید باشد.

مطلب پیشنهادی

معنی take over

معنی take over : تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

 در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم، مبحث اثرات شیوع ویروس کرونا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − نوزده =