environmental justice
environmental justice

معنی environmental justice

بررسی معنی environmental justice

در این قسمت از زبان علم در مورد معنی environmental justice مطالبی در اختیار شما قرار می گیرد. در ابتدا به ترجمه تحت اللفظی معنی environmental justice می پردازیم. معنی environmental یعنی محیطی، justice نیز به معنی عدالت می باشد.

معنی environmental justice

با توجه به ترجمه تحت اللفظی معنی environmental justice می شود عدالت محیطی. که در اینجا به طور مختصر توضیح داده می شود:

عدالت محیطی مفهومی است که در اوایل دهه ۱۹۸۰ در ایالات متحده آمریکا مطرح شد. این اصطلاح دو کاربرد مجزا دارد. که کاربرد متداولتر آن جنبشی اجتماعی را توصیف می کند که بر توزیع منصفانه منافع و مزایای محیطی تاکید دارد. کاربرد دیگر یک مجموعه بین رشته ای متشکل از علوم اجتماعی است که نظریه های محیطی و قضایی، قوانین زیست محیطی و الزامات آن، .سیاستهای محیطی، برنامه ریزی و حاکمیت را در جهت رشد و پایداری و اکولوژی سیاسی شامل می شود. عدالت محیطی به دنبال بهبود دورنمای زندگی در محروم‌ترین مناطق است.

عدالت محیطی به مثابه رویکردی فراگیر به نابرابری های موجود، بر این فرض استوار است که همه آحاد جامعه جدای از ناهمگونی های زیستی و اعتقادی باید از پیامدهای محیطی برخاسته از مناسبات نابرابر اقتصادی و اجتماعی محافظت شوند. داده های موجود نشان می دهند نابرابری های فضایی که برآیند ناکارامدی نظام توزیع در خلق فرصت های برابر به شمار می روند، زمینه بروز بحران های اجتماعی و ناامنی محیطی هستند.

مطلب پیشنهادی

معنی pull up

معنی pull up : آموزش زبان انگلیسی

در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم به بررسی معنی pull up …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 10 =