environmental justice
environmental justice

معني environmental justice

بررسي معني environmental justice

در اين قسمت از زبان علم در مورد معني environmental justice مطالبي در اختيار شما قرار مي گيرد. در ابتدا به ترجمه تحت اللفظي معني environmental justice مي پردازيم. معني environmental يعني محيطي، justice نيز به معني عدالت مي باشد.

معني environmental justice

با توجه به ترجمه تحت اللفظي معني environmental justice مي شود عدالت محيطي. كه در اينجا به طور مختصر توضيح داده مي شود:

عدالت محيطي مفهومي است كه در اوايل دهه 1980 در ايالات متحده آمريكا مطرح شد. اين اصطلاح دو كاربرد مجزا دارد. كه كاربرد متداولتر آن جنبشي اجتماعي را توصيف مي كند كه بر توزيع منصفانه منافع و مزاياي محيطي تاكيد دارد. كاربرد ديگر يك مجموعه بين رشته اي متشكل از علوم اجتماعي است كه نظريه هاي محيطي و قضايي، قوانين زيست محيطي و الزامات آن، .سياستهاي محيطي، برنامه ريزي و حاكميت را در جهت رشد و پايداري و اكولوژي سياسي شامل مي شود. عدالت محیطی به دنبال بهبود دورنمای زندگی در محروم‌ترین مناطق است.

عدالت محیطی به مثابه رویکردی فراگیر به نابرابری های موجود، بر این فرض استوار است که همه آحاد جامعه جدای از ناهمگونی های زیستی و اعتقادی باید از پیامدهای محیطی برخاسته از مناسبات نابرابر اقتصادی و اجتماعی محافظت شوند. داده های موجود نشان می دهند نابرابری های فضایی که برآیند ناکارامدی نظام توزیع در خلق فرصت های برابر به شمار می روند، زمینه بروز بحران های اجتماعی و ناامنی محیطی هستند.

درباره ی مهرداد اکبری اصل

من مهرداد اکبری اصل ساکن تهران و فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه تبریز. وبسایت زبان علم را راه اندازی کردم تا بتوانم دانش اندک خود را در جهت ارتقاء مهارت زبان انگلیسی زبان دوستان به اشتراک بگذارم. امیدوارم مفید باشد.

مطلب پیشنهادی

معني make a fool of

معني make a fool of و تقويت مهارت شنيداري

در اين قسمت از آموزش زبان انگليسي در زبان علم به بررسي معني make a …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =