معني fossil fuel
معني fossil fuel

معنی fossil fuel

معنی fossil fuel در انگلیسی

در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی به معنی و ترجمه fossil fuel می پردازیم. معنی fossil fuel که از دو کلمه fossil  و fuel تشکیل شده است به معنای سوخت فسیلی است. fuel به معنای سوخت و fossil‌یعنی فسیل.

 

معنی fossil fuel به فارسی

fossil fuel یعنی سوخت فسیلی. سوخت فسیلی به سوخت‌هایی اطلاق می‌شود که از سنگواره‌ها (فسیل ها) بدست می‌آید. سوخت‌های فسیلی به سه نوع اصلی تقسیم می‌شوند: ۱- زغال سنگ۲- نفت و ۳- گاز طبیعی

بیشتر دانشمندان معتقدند نفت از انباشته شدن بقایای جانوران و گیاهان در کف دریاهای قدیمی به وجود آمده است. سوخت‌های فسیلی دارای قدمت بسیار بالایی می باشند. سوخت‌های فسیلی صدها میلیون سال قبل و پیش از حضور دایناسورها (و از زمان پلانکتون ها) در جهان به وجود آمده‌اند.

سوخت‌های فسیلی بین لایه های رسوبی قرار گرفته و بر اثر گرما و فشار زیاد و تغییرات شیمیایی طیّ میلیون ها سال به نفت تبدیل شده اند.

 

معنی fossil fuel به انگلیسی

fuels formed from the remains of plants and animals that lived in an earlier era (coal, petroleum, natural gas)

If we could figure out exactly how they do this, it could inspire designs that could reduce our dependency on fossil fuels, which brings my story full circle.

اگر ما می‌توانستیم بفهمیم دقیقا چگونه این کار را انجام می‌دهند، می‌توانست الهام بخش طرح‌هایی باشد که وابستگی ما به سوختهای فسیلی را کاهش دهد، که داستان من را کامل می‌کند. 

درباره ی مهرداد اکبری اصل

من مهرداد اکبری اصل ساکن تهران و فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه تبریز. وبسایت زبان علم را راه اندازی کردم تا بتوانم دانش اندک خود را در جهت ارتقاء مهارت زبان انگلیسی زبان دوستان به اشتراک بگذارم. امیدوارم مفید باشد.

مطلب پیشنهادی

معنی feel like belonged در زبان انگلیسی

معنی feel like belonged در زبان انگلیسی

در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم به بررسی معنی feel like belonged …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 4 =