معنی pay off : آموزش زبان انگلیسی

معنی pay off : آموزش زبان انگلیسی

در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم با معنی pay off آشنا می شویم و از خلال آن نحوه شکل گیری حیات در کره زمین که از یک میکروارگانیسم کوچک شروع شد که در زمین تحول ایجاد نمود و حیات را در آن تکامل بخشید، مطالبی به صورت متن انگلیسی همراه فایل صوتی و ترجمه فارسی آن ارائه می شود.

برای تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی، ابتدا یکبار به فایل صوتی گوش کنید و سپس دوباره همزمان با گوش دادن به فایل صوتی، به متن انگلیسی آن نگاه کنید. و در پایان برای افزایش دامنه لغات انگلیسی خود به معانی هر کلمه که در پایین صفحه قرار داد شده است، نگاه کنید.

So remember this slide that I showed you? If you shine blue light on that same sample, this is what you see: two tiny little red light-emitting cells. Those are Prochlorococcus. They are the smallest and most abundant photosynthetic cell on the planet. At first, we didn’t know what they were, so we called the “little greens.” It was a very affectionate name for them. Ultimately, we knew enough about them to give them the name Prochlorococcus, which means “primitive green berry.”

اسلایدی را که من به شما نشان دادم به یاد دارید؟ اگر شما نور آبی را بر همان نمونه بتابانید، این چیزی است که می‌بینید: دو سلول کوچک که نور قرمز بازتاب می‌کنند. این‌ها پروکلروکوکوس هستند. آنها کوچک‌ترین و فراوان‌ترین سلول‌های فتوسنتزی در سیاره هستند. در ابتدا، ما نمی‌دانستیم آنها چه هستند، پس اسم آنها را «کوچولوهای سبز» گذاشتیم. نام بسیار پراحساسی برای آنها بود. نهایتاً، به اندازه کافی در موردشان دانستیم که آنها را پروکلروکوکوس بخوانیم، که به معنی «توت سبز اولیه» است.

And it was about that time that I became so smitten by these little cells that I redirected my entire lab to study them and nothing else, and my loyalty to them has really paid off. They’ve given me a tremendous amount, including bringing me here.

و تقریبا آن زمان بود که من به قدری شیفته این سلول‌های کوچک شدم که کل آزمایشگاهم را برای مطالعه آنها و هیچ چیز دیگر اختصاص دادم. و وفاداری به آنها واقعا ارزشش را نشان داد. آنها کار عظیمی برای من کردند، از جمله آوردن من به اینجا.

 

ترجمه انگلیسی به انگلیسی ترجمه فارسی
معنی shine
to send out or reflect light
معنی At first
at the beginning
در ابتدا
معنی affectionate
full of affection
پر از احساس
معنی primitive
original, initial
اولیه،
معنی berry
type of small fruit; granule
توت
معنی smitten
having suddenly started to like or love something or someone very much
شیفته، مشتاق
معنی loyalty
firm and not changing in your friendship with or support for a person or an organization
وفاداری
معنی pay off
to be successful and bring good results
به همراه داشتن نتایج خوب
معنی tremendous
very great in numbers, huge, enormous
عظیم، قابل توجه

درباره ی مهرداد اکبری اصل

من مهرداد اکبری اصل ساکن تهران و فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه تبریز. وبسایت زبان علم را راه اندازی کردم تا بتوانم دانش اندک خود را در جهت ارتقاء مهارت زبان انگلیسی زبان دوستان به اشتراک بگذارم. امیدوارم مفید باشد.

مطلب پیشنهادی

معنی get through : تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

معنی get through : تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم، از مطالب گفته شده پیرامون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =