معنی wind up with در زبان انگلیسی

بررسی معنی wind up with و کلمات تشکیل دهنده آن

در این قسمت از زبان علم به معنی wind up with می پردازیمجهت برررسی معنی wind up with ابتدا معنای کلمات تشکیل دهنده آن را بررسی می کنیم

کلمه wind در حالت اسمی به معنای باد است، جریان هوایی که می وزد و باعث خنک شدن می شود. که در حین وزیدن، اشیاء سبک را نیز با خود حمل می کند و به جای نامعلوم منتقل می کند

معنای wind up فعل ترکیبی است که به معنای رسیدن به نتیجه نامعلومی که خوشایند نیست. با توجه به معنی کلمه wind به معنای باد که اشیاء سبک را با خود به جای نامعلوم می برد، معنای فعل ترکیبی wind up مناسبت دارد. چون نتیجه نامعلومی در پی دارد که قابل پیش بینی نیست و عموما هم نتیجه اعمال خود فرد است.

حرف اضافه with هم به معنای “با”، “همراه” است.

معنی wind up with به فارسی

فعل wind up with معمولا همراه با یک مفعول انسانی یا شیئی می آید و به معنای دور انداختن است. و این معنا با توجه به کلمه wind یعنی باد که اشیاء را به محل نامعلوم می برد و و در آنجا می اندازد، بی مناسبت نیست.

معنی wind up with به انگلیسی:

wind up with someone or something: to end up having someone or something.

I don’t want to wind up with all the kids for the weekend. We wound up with Thanksgiving at our house again.

You can do buttons, you can do sliders, pop-up menus, sub-menus. But if you’re not careful about how you choose, you wind up with this.

شما می توانید دکمه‌ها، اسلایدر‌ها، منو‌های کوچک شده، منو‌های زیر مجموعه داشته باشید. اما اگر حواستان به انتخابتان نباشد، آن را دور می اندازید.

 

 

درباره ی مهرداد اکبری اصل

من مهرداد اکبری اصل ساکن تهران و فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه تبریز. وبسایت زبان علم را راه اندازی کردم تا بتوانم دانش اندک خود را در جهت ارتقاء مهارت زبان انگلیسی زبان دوستان به اشتراک بگذارم. امیدوارم مفید باشد.

مطلب پیشنهادی

معنی consequence و تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

معنی consequence : تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

 در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم، مبحث اثرات شیوع ویروس کرونا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 5 =