معنی cut off
معنی cut off

معنی cut off به فارسی

معنی cut off

در این قسمت از زبان علم به بررسی معنی cut off می پردازیم. یک معنای cut-off که به عنوان اسم به کار می رود و در علم آمار مورد استفاده فراوان دارد، خط برش است. یعنی مقداری از نمره یک آزمون که بین دو گروه از افراد دارای ویژگی مورد آزمون، تفکیک ایجاد می کند.

اما معنی cut off  که عمدتا در ترافیک شهری مورد استفاده قرار می گیرد با معنای آماری آن زمین تا آسمان فرق دارد.  وقتی پشت فرمان نشسته و در حال رانندگی در ترافیک هستید، متوجه می شوید که مسیر جانبی باز است، راهنما می زنید که به آن قسمت تغییر جهت دهید، اما یک نفر که پشت سر شماست با سرعت و بدون اطلاع دادن، آن مسیر را پر می کند. او با این کار در واقع شما را از آن مسیر cut off نموده است که در نتیجه آن سایر اتومبیلهای پشت سر او نیز به دنبال او ادامه مسیر می دهند و شما در همان لاین کند ترافیک گیر می کنید.
یک مورد دیگر معنی cut off زمانی است که شما در خیابان در حال پیدا کردن جای پارک هستید، آن را پیدا می کنید، اما یک از خدا بی خبر سریعتر از شما حرکت می کند و جای پارک را پر می کند. او شما را cut off نموده است.

معنای دیگر cut off یعنی قطع کردن صحبت یک نفر، قطع کردن تلفن یک نفر و …

 

معنی cut off به انگلیسی:

cut someone off: to stop someone from going somewhere, especially by blocking their way, if someone or something cuts you off when you are talking on the telephone, they make the telephone line stop working

معنی cut off در قالب مثال کاربردی:

We got cut off in the middle of the call.

This guy in the red van just cut me off

درباره ی مهرداد اکبری اصل

من مهرداد اکبری اصل ساکن تهران و فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه تبریز. وبسایت زبان علم را راه اندازی کردم تا بتوانم دانش اندک خود را در جهت ارتقاء مهارت زبان انگلیسی زبان دوستان به اشتراک بگذارم. امیدوارم مفید باشد.

مطلب پیشنهادی

معنی consequence و تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

معنی consequence : تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

 در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم، مبحث اثرات شیوع ویروس کرونا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 15 =