معنی insisted در انگلیسی
معنی insisted در انگلیسی

معنی insisted

معنی insisted موضوع هین قسمت از زبان علم است که میخواهیم به کاربرد و معنی آن بپردازیم. و موقعیت هایی که از آن استفاده می شود را بشناسیم. با ما همراه باشید دوستان🌸🐥.

معنی insisted در انگلیسی
معنی insisted در انگلیسی

ابتدا یک مثال از موقعیت مورد استفاده این عبارت میزنیم تا بتوانیم معنی آن را حدس بزنیم. فرض کنید مادر بزرگتان را ملاقات کرده اید. وقتی می خواهید از پیشش بروید، او سعی می کند به شما مقداری پول قرض دهد. اما شما از او تشکر می کنید و می گویید نمی خواهید. او می گوید که باید آن را بگیرید. و شما این وقایع را به اینصورت برای دوستتان شرح می دهید:

She insisted that I take it.

معنی someone insisted:

معنای کلمه insist چیزیست بین معنای “asking” و “ordering”. وقتی شما در حالت insist هستید، به این معنی است که نمی خواهید برای درخواستتان پاسخ نه را قبول کنید. برای مثال وقتی درباره صورتحساب در رستوران صحبت می کنید، می توانید این جمله را به دوستتان بگویید:

A: Let’s split it.

B: No, it’s on me. I insist.

این به ان معناست که شما واقعا می خواهید هزینه های رستوران را بپردازید. همچنین می توانید دقیقا چیزی را که یک شخص بر آن insist یا همان اصرار داشته است را شرح دهید. مثال:

She insisted that I take the money, so I took it.

توجه کنید که این کلمه در زمان حال فعل است(“take”). حتی اگر جمله در زمان گذشته امده باشد (“insisted”). در این جا یک مثال دیگر می آوریم:

We told them that we would get a hotel, but they insisted that we stay with them.

راه دیگر برای استفاده از “insist”، روش “insist on…ing” است.

مثال:

Why do you always insist on making everything so complicated?

ممنون از همراهیتون با این مطلب. شما می توانید برای یادگیری بهتر و بیشتر زبان انگلیسی از مطالب سایت https://zabanelm.com دیدن کنید.

مطلب پیشنهادی

معنی pull up

معنی pull up : آموزش زبان انگلیسی

در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم به بررسی معنی pull up …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =