معنی plant a seed
معنی plant a seed

معنی plant a seed به فارسی

در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم به بررسی معنی plant a seed در قالب یک گفتگوی می پردازیم. در ابتدا مطابق معمول به ترجمه تحت اللفظی کلمات این اصطلاح می کنیم

plant: کاشتن

seed: دانه

پس با توجه به ترجمه تحت اللفظی معنی plant a seed یعنی کاشتن دانه، کاشتن بذر و در کل یعنی باغبانی کردن. که با معنای واقعی آن یکی می باشد. یکی از کارهایی که کشاورزان(farmer) انجام می دهند، کاشتن دانه plant a seed است.

معنی plant a seed
معنی plant a seed

اما معنی plant a seed شامل موارد دیگری نیز می باشد که در گفتگوی زیر می توانید متوجه می شوید:

A:Hey! you’re leaving early.
B: Yes, I am.
A:I have to make it to my Portuguese class by 5.
B: Ahhh Fala serio. Since when do you study Portuguese?
A: Since you showed me all those great pictures from your trip to Brazil. That planted a seed, Jonathan.

در مکالمه بالا، بعد از اینکه آقای جاناتان عکس هایی از جاذبه های مسافرت به برزیل را به خانم نشان می دهد، آن خانم هم تحت تاثیر قرار می گیرد و تصمیم می گیرد که زبان پرتقالی را یاد بگیرد و به مسافرت برود. در واقع آقای جاناتان ایده سفر به یک کشور دیگر را به ذهن آن خانم می کارد.

پس معنی plant a seed یعنی فراهم کردن یک ایده یا احساس متفاوت در ذهن دیگران می شود. در این معنا plant a seed هم دارای جنبه مثبت دارد و هم جنبه منفی. جنبه مثبت مثل همان ایده رفتن به مسافرت. اما وقتی با رفتار، گفتار و حرکاتمان در دیگران احساس سوء ظن و شک بکاریم، در واقع جنبه منفی plant a seed تحقق یافته است.

درباره ی مهرداد اکبری اصل

من مهرداد اکبری اصل ساکن تهران و فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه تبریز. وبسایت زبان علم را راه اندازی کردم تا بتوانم دانش اندک خود را در جهت ارتقاء مهارت زبان انگلیسی زبان دوستان به اشتراک بگذارم. امیدوارم مفید باشد.

مطلب پیشنهادی

معني make a fool of

معني make a fool of و تقويت مهارت شنيداري

در اين قسمت از آموزش زبان انگليسي در زبان علم به بررسي معني make a …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =