معنی so dope

معنی so dope اصطلاحی هست که میخوایم در این قسمت از زبان علم به مفهوم و کاربرد اون در مکالمات بپردازیم. اول یک مثال از موقعیت هایی که این اصطلاح توش کاربرد داره میزنیم تا شاید بتونیم معنی این اصطلاح رو حدس بزنیم.

فرض کنید شما یک مرد جوان هستید. به تازگی از یک ماشین جدید اسپرت رونمایی شده است. شما راجب آن به دوستانتان می گویید و می خواهید برای او توضیح دهید که چقدر جالب است.

مثال:

Dude, it’s so dope!

 

 

 معنی dude

گاهی اوقات مردم در مکالمات روزمره شان همدیگر را dude می نامند.

مثال:

A: Dude, we’ve got to get going. We’re going to be late.

B: Dude, chill out.

این کلمه بیشتر بین دو مرد جوان یا میانسال استفاده می شود، با این حال گاهی اوقات زنان هم از آن استفاده می کنند و همچنین مردم برای اشاره به یک زن. این کلمه در سی سال گذشته بسیار رایج بوده است، اما در حال حاضر قشر جوان کلمات دیگری برای اشاره به یکدیگر بجای آن استفاده می کنند مانند “bro” (که تو فارسی هم رایج شده).

مردم بیشتر در ابتدای یک جمله از dude استفاده می کنند، اما در پایان جمله کمتر رایج است.

مثال:

Nice shot, dude.

معنی something) is dope)

یک کلمه عامیانه است که به معنی خیلی خوب یا عالی می باشد. برخی از افراد جوان (عمدتا جوان) از این کلمه برای صحبت کردن درباره چیزهایی که واقعا دوست دارند استفاده می کنند. Dope بی ادبی یا توهین آمیز نیست، اما برای شرایط رسمی با افرادی که خوب آن ها را نمی شناسیم، در محل کار و غیره مناسب نیست.

شما هم می توانید نطرات و پیشنهاد هایتان را درباره معنی این اصطلاح در این صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید و هم چنین از مطالب مفید یادگیری زبان سایت https://zabanelm.com بهره ببرید

درباره ی Niusha

مطلب پیشنهادی

معنی go down

معنی go down : تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم به بررسی معنی go down …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 3 =