Dude, are you high? یعنی چه؟

معنی Dude, are you high? موضوع این قسمت از زبان علم است که میخواییم به اون بپردازیم و معنی و کاربرد اون رو تو جمله ها بررسی کنیم. اول یک مثال میزنیم تا با موقعیتی که از این اصطلاح استفاده میشه آشنا بشیم.

دوست شما خیلی عجیب و غریب رفتار می کند. شما تعجب می کنید و شک می کنید که آیا او دارویی مصرف کرده؟ و این را از او میپرسید.

معنی Dude, are you high? و کاربرد آن
معنی Dude, are you high? و کاربرد آن

■ درباره Dude

گاهی اوقات افراد در مکالمه هایشان یکدیگر را dude صدا میزنند. (یک چیزی تو مایه های همون” داداش” خودمونه)  برای مثال:

A: Dude, we’ve got to get going. We’re going to be late.

B: Dude, chill out.

این کلمه بیشتر بین دو مرد جوان یا میانسال استفاده می شود. اگر چه، بعضی اوقات زنان نیز از آن استفاده می کنند و مردم هم گاهی اوقات برای زنان بکار می برند. در اصل این کلمه با گشت و گذار در ارتباط بوده است . در ۳۰ سال گذشته بسیار رایج بوده، اما حالا افراد جوانتر کلمات دیگری برای اشاره به هم استفاده می کنند مثل “bro”. مردم بیشتر در ابتدای جمله از آن استفاده می کنند، ممکن است که در آخر جمله هم بیاید ولی کمتر.

برای مثال                                                   Nice shot, dude.

■ درباره someone) is high)

وقتی رفتار یک شخص تغییر کرده است به این خاطر که از نوعی مواد مخدر استفاده کرده، به اصطلاح “high” گفته می شود. تو می توانی “high” شوی با استفاده از داروهایی مثل:

Strong pain killers

Marijuana

Cocaine

☆ اما وقتی یک فرد الکل زیاد مصرف کرده و رفتارش به طور ناگهانی تغییر میکند، ما او را “drunk” می نامیم. (همون آدم مست منظورشه)

اگر شما هم درباره معنی و کاربرد این اصطلاح نظرات و پیشنهاداتی دارین میتونین در این صفحه با بقیه به اشتراک بگذارین. و همچنین میتونین از مطالب سایت http://zabanelm.com استفاده کنین.

درباره ی Niusha

مطلب پیشنهادی

معنی take over

معنی take over : تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

 در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم، مبحث اثرات شیوع ویروس کرونا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 4 =