Settle down!gets worked up over nothing یعنی چه؟

اصطلاح settle down! gets worked up over nothing موضوع این قسمت از زبان علم هست که میخوایم به اون بپردازیم. این عبارت از چند اصطلاح تشکیل شده که به طور جدا گانه هم مورد بررسی قرارشون میدیم. اول با هم یک مثال میخونیم تا نمونه موقعیتی  که از این اصطلاح میشه استفاده کرد رو دریابیم.

فرض کنید دوست دختر شما نگران است به این خاطر که رئیسش فردا جلسه غیر منتظره ای را تشکیل داده. او میترسد که اخراج شود و واقعا مضطرب است، بنابراین به او دلگرمی می دهید و می گویید که آرام باشد.

مثال:

Settle down! You’re getting all worked up over nothing.

مفهوم “settle down”

اگر کسی به شما این را بگوید به این معنا است که از شما می خواهد کمتر ناراحت باشید، کمتر هیجان زده شوید، کمتر بترسید و غیره. به عبارت دیگر آن ها می خواهند که شما احساساتتان را کاهش دهید. گفتن این لفظ خیلی مستقیم و رک است، بنابراین گستاخانه است که آن را به کسی بگویید که با او صمیمی نیستید.

مفهوم settle down و کاربرد آن
مفهوم settle down و کاربرد آن

مفهوم someone) gets worked up)

به معنای احساسی شدن درباره چیزی است. احساسات معمولا منفی است، مانند عصبانیت یا نگرانی . بعضی اوقات مردم از “all” در بیان این عبارت استفاده می کنند.

مثال:

Look, you’re getting all worked up again. I told you to relax!

مفهوم someone) gets worked up over nothing)

این به این معناست که شخصی بیخود و بی جهت نگران است. وقتی این عبارت استفاده می شود که شخصی درباره مسئله ای نگران یا ناراحت است، اما آن مسئله خودش حل می شود یا از بین میرود. برای مثال، تصور کنید که یکی از اعضای خانواده نگران بیماری که داشته بوده است و یک تست میدهد و تست به او می گوید که سالم است. شما اینجا می توانید بگویید:

                     See? You got worked up over nothing.

مفهوم gets worked upover nothing و کاربرد آن
مفهوم gets worked upover nothing و کاربرد آن

شما میتوانید نظرات و پیشنهاداتتان را درباره معنی این اصطلاح در این صفحه به اشتراک بگذارید. و همچنین از مطالب سایت https://zabanelm.com دیدن کنید.

درباره ی Niusha

مطلب پیشنهادی

معنی feel like belonged در زبان انگلیسی

معنی feel like belonged در زبان انگلیسی

در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم به بررسی معنی feel like belonged …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =