معنی Easter holiday

معنی Easter holiday و ریشه آن
معنی ” Easter holiday ” موضوع این قسمت از زبان علم است که میخواهیم به معنی و ریشه آن بپردازیم. پس با ما همراه باشید دوستان🙌

Easter holiday به معنی عید پاک مهم ترین روز تعطیل در سال مسیحی است. و یکشنبه ای در ماه مارس یا آوریل می باشد. مسیحیان بر این باورند که در این روز، عیسی مسیح پس از اینکه به صلیب کشیده شده بود، دوباره زنده شده و برخاست (رستاخیز) و به همین مناسبت، در این روز یکشنبه مقدس جشن به پا کرد.

این عید در پایان هفته مقدسی است که عیسی وارد اورشلیم می شود و توسط سربازان رومی دستگیر و پس از تحمل مصائب و سختی ها بر فراز تپه جلجتا در اورشلیم مصلوب می شود. زمان این عید، بر خلاف سایر اعیاد و مراسم، ثابت نیست و هر سال میان ۲۲ مارس (۲فروردین) تا ۲۵ آوریل (۵۵ اردیبهشت) تغییر می کند و بدین گونه محاسبه می شود که اولین یکشنبه بعد از ماه کاملی که پس از اعتدال بهاری باشد، عید پاک است.

برای مسیحیان عید پاک با رستاخیز و قیام مسیح پیوند خورده است. طبق انجیل《عهد جدید》 عیسی مسیح دو روز پیش از 《روز فصح》 به صلیب کشیده شده و روز سوم، در یکشنبه ای که ماه به حالت قرص تمام بود، از قبر برخاست، ۴۰ روز در زمین زندگی کرد و بعد به آسمان رفت.

به عید پاک در انگلیسی Easter (ایستر) گفته می شود. که یکی از نماد های عید پاک، تخم مرغ رنگ شده است و دیگر نماد آن خرگوش است. در باور مردم، خرگوش ها در این روز وارد لانه مرغ ها می شوند و تخم مرغ های آنها را می دزدند، بنابراین مردم تلاش می کنند با رنگ آمیزی تخم مرغ ها آن ها را از دید خرگوش ها پنهان کنند.

طبق یک سنت قدیمی، تخم مرغی که برای این کار در نظر گرفته می شود، معمولا به صورت رنگ شده یا نقاشی شده است و به اون Easter Egg گفته می شود.

 

 

از همراهیتون با مطلب ” معنی Easter holiday ” ممنونم.🐰💜💚 شما می توانید برای یادگیری بهتر و بیشتر زبان انگلیسی از مطالب سایت http://zabanelm.com دیدن کنید. 

درباره ی Niusha

مطلب پیشنهادی

معنی take over

معنی take over : تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

 در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم، مبحث اثرات شیوع ویروس کرونا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =