Handcuffs - symbol for crime

معنی crime و کلمات مرتبط با آن

Crime (جرم) ، موضوع این بخش از آموزش زبان انگلیسی هست که به اون میپردازیم.در این مطلب با اسم چند جرم و کلمه های کلیدی مربوط به اونها آشنا میشین. با ما همراه باشین🙇

▪ The law (قانون)

اگر شما یک کار غیر قانونی (illegal/against the law) انجام بدین، شما مرتکب جرم شدین (committed a crime). بیشتر مردم در یک زمان از زندگیشون مرتکب جرم شدن، مثله رانندگی کردن با سرعت بالاتر از حد مجاز یا پارک غیر مجاز.  اگر شما قانون رو زیر پا بزارین (break the law) و مرتکب جرم بشین، شما بوسیله پلیس توی دردسر میوفتین (get into trouble).

 

▪ Crimes (جرم ها)

حالا چند کلمه مهم که برای جرم به کار برده میشه رو بررسی می کنیم .

¤ theft به معنی دزدی، کلمه متدوالیه که برای دزدی به کار برده میشه، فرد مرتکب به این جرم thief نامیده میشه و به این عمل steal یا  take گفته میشه.

¤ robbery به معنی سرقت، دزدی از مردم یا مکان ها مثل بانک هست، مرتکب این جرم robber (سارق) و خوده این عمل rob هست.

¤ burglary یک نوع دیگه از دزدی هست که به معنی مخفیانه وارد شدن به یک خونه یا مغازه و دزدی از اونجا هست. فرد مرتکب این جرم burglar و این عمل break in نامیده میشه.

¤ shoplifting  نوعی دیگری از دزدی که به معنای دزدی از مغازه ها زمانی که باز هستند میباشد. فرد مرتکب این عمل shoplifter و این عمل shoplift نامیده میشه.

¤ murder به معنی قتل، کشتن کسی به طور عمد هست.فرد مرتکب murderer  و این عمل murder نامیده میشه.

¤ manslaughtr به معنی قتل، کشتن شخصی به طور غیر عمد می باشد.

 

▪ scene of the crime (صحنه جرم)

Two men robbed a jewller’s in west London early this morning. They broke in around 7 am and took/stole rings and necklaces valued at over £۱۰,۰۰۰٫ Several witness saw them leave the shop and get away/escape in a blue car. The police belive both men are armed and extermely dangerous.

دو مرد سرقت کردند یک جواهر فروشی رو در غرب لندن اوایل صبح.اونها با زور وارد شدند حدود ساعت ۷ و گوشواره ها و گردنبد هایی به ارزش ۱۰،۰۰۰هزار دلار رو به سرقت بردند. چندین شاهد اونهارو دیدن که مغازه رو ترک کردند و با یک ماشین آبی فرار کردند. پلیس معتقده که اون دو مرد مسلح بودند و به شدت خطرناک.

 

ممنون از همراهیتون با مطلب crime (جرم) 🙏. برای یادگیری بهتر و بیشتر زبان انگلیسی میتونین از مطالب سایت http://zabanelm.com دیدن کنین.

 

 

درباره ی Niusha

مطلب پیشنهادی

معنی consequence و تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

معنی consequence : تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

 در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی در زبان علم، مبحث اثرات شیوع ویروس کرونا …

یک دیدگاه

  1. اگه تلفظ کلمات رو میذاشتین عالی میشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 6 =